przejdź do treści
UE
dnia 07.09.2015 roku

Dożynki w 2015 w Karnicach

Jak powszechnie wiadomo, wrzesień to okres dożynek, które są nawiązaniem do najpiękniejszych polskich tradycji i obyczajów. Święto Plonów jest czasem radości oraz odpoczynku po ciężkiej pracy, a także formą podziękowania rolnikom za trud i zebrane zbiory.

 

W niedzielę 5 września br. uroczystości dożynkowe odbyły się w Karnicach. Było gwarno i tłoczno, zaś gminy i sołectwa zaprezentowały to, co miały najlepsze, najpiękniejsze i najsmaczniejsze. Sołtysi i mieszkańcy przygotowali stoiska, wieńce i potrawy, które brały udział w tradycyjnych konkursach. Ponadto w programie dożynek znalazły się występy zespołów folklorystycznych, młodych talentów z gminy Karnice oraz koncerty takich gwiazd jak Kapela Kryzys czy Bogdan Borowski, współzałożyciel legendarnej grupy Milano.

Zwieńczeniem całej imprezy był występ Teatru Ognia oraz efektowny pokaz fajerwerków.

 

Mimo deszczowej aury, atmosfera na dożynkach w Karnicach była radosna i pogodna. Nie zabrakło uśmiechu, wzajemnej życzliwości oraz dobrej zabawy.

 

W tym ważnym dla lokalnej społeczności dniu w uroczystościach dożynkowych uczestniczyli Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać. 

 

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA