przejdź do treści
UE
dnia 03.08.2015 roku

Święto Kaszy 2015

Święto Kaszy, jedno z najbardziej popularnych wydarzeń odbywających się w Trzebiatowie, każdego roku gromadzi ogromną liczbę osób.

Tak samo było i tym razem. Mieszkańcy tego pięknego miasta i okolicznych miejscowości, a także stali bywalcy i turyści, mogli wybierać spośród mnóstwa atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Miłośnicy historii mieli możliwość cofnięcia się w czasie i obejrzenia pokazów wczesnośredniowiecznych wojów lub zwiedzania Muzeum Pałacowego w stroju z epoki. Na miłośników teatru czekały happeningi oraz spektakle przygotowane z myślą o dzieciach i o dorosłych. Dla osób lubiących sport, zorganizowano spływ kajakowy „O misę kaszy” oraz „Marsz i Bieg Dookoła Świata”. Ponadto przez cały czas trwania Święta Kaszy można było posłuchać muzyki w wykonaniu Trzebiatowiaków, Czerwonej Róży, Igora Szczęśliwy, Norbiego czy Rafała Brzozowskiego, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami lub poszukać interesujących i niepowtarzalnych pamiątek na kramach wystawionych w ramach Jarmarku Norbertańskiego. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wspaniały pokaz sztucznych ogni.

 

 

Ten jeden z najważniejszych dni dla mieszkańców Trzebiatowa, świętowali wraz z nimi Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marek Gołuchowski. Miłej atmosfery, uśmiechu i dobrej zabawy tego dnia nie brakowało.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA