przejdź do treści
UE
dnia 24.07.2015 roku

IX Sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji


Dnia 23 lipca br. w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyła się IX sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji. Po otwarciu posiedzenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu - Pana Marka Gołuchowskiego, stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z ostatniego posiedzenia, Radni przeszli do kolejnych punktów obrad.
W trakcie sesji podjęto szereg uchwał, m.in. w sprawie przekształcenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Waniorowie(SOSW) w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie.
Powodem podjęcia takiej decyzji są duże potrzeby społeczne Powiatu Gryfickiego na realizację zadań z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą z problemami wychowawczymi i dydaktycznymi. Wzięto również pod uwagę sukcesywnie zmniejszającą się liczbę uczniów kierowanych do SOSW. Zmiana profilu Ośrodka umożliwi dostosowanie metod pracy do potrzeb osób z zaburzeniami zachowania oraz funkcjonowania społecznego. Warto również nadmienić, że przyjęcie uchwały nie spowoduje zmniejszenia zatrudnienia kadry pedagogicznej, czy też pracowników administracji i obsługi. 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA