przejdź do treści
UE
dnia 01.07.2015 roku

LO im. B. Chrobrego w Gryficach oraz ZSP im. W. Witosa w Płotach zdecydowanie powyżej średniej w województwie!

Wyniki matur 2015 lepsze niż w ubiegłym roku. Ogólna zdawalność matury 2015 r. to 74 %, czyli trzy procent więcej niż rok temu. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z językiem polskim(97%), nieco słabiej wypadła matematyka.

 

Powiat Gryficki może pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością egzaminu maturalnego w szkołach przez niego prowadzonych. Na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, który jest wyższy od zdawalności w województwie zachodniopomorskim o ponad 12%. Wyrazy uznania należą się również dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach, w którym uczniowie Technikum uzyskali wynik blisko o 20% wyższy niż ich koledzy w województwie. Wysokie wyniki w kształceniu zawodowym są potwierdzeniem inwestowania przez Powiat Gryficki poprzez różne projekty w szkolnictwo zawodowe. Wszystkim tegorocznym Maturzystom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że edukacja w Powiecie Gryfickim spełniła ich oczekiwania oraz pozostanie w pamięci jako jeden z najlepszych etapów życia.

 

 

Zdawalność w Powiecie Gryfickim :

Liceum Ogólnokształcące – 85 %

Technikum – 83 %

 

Zdawalność w Polsce:

Licea Ogólnokształcące – 80 %

Technika – 64 %

 

Zdawalność w województwie zachodniopomorskim:

Licea Ogólnokształcące – 73 %

Technika – 65 %

 

 

*) wg. stanu na dzień 30.06.2015 r.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA