przejdź do treści
dnia 19.06.2015 roku

Uroczystości obchodów 70-lecia istnienia Oświaty na terenie Gminy Płoty

Dnia 19.06 br. przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Płotach odbyły się uroczystości obchodów 70-lecia istnienia Oświaty na terenie Gminy Płoty.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przedstawiciele kościoła, obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie oraz osoby, które zasłużyły się w tworzeniu i rozwoju płotowskiego szkolnictwa. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych głos zabrali m.in. Poseł na Sejm RP Konstanty Oświęcimski, Burmistrz Płotów Marian Maliński oraz Dyrektor Gimnazjum Nr 1 Ryszard Maliński, którzy opowiedzieli o początkach oświaty, a także historii i rozwoju Ziemi Płotowskiej. W imieniu Starosty Gryfickiego Kazimierza Sacia najbardziej zasłużonym oświacie w Gminie Płoty Poseł na Sejm RP Konstanty Oświęcimski wręczył odznaczenia „Złotego Gryfa”.

 

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Wśród atrakcji znalazły się występy Zespołu Ludowego, grona pedagogicznego z Gimnazjum w Płotach i Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Płoty. Można było również zwiedzać sale pamiątkowe, w których zaprezentowano historię gminnych placówek oświatowych.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA