przejdź do treści
UE
dnia 17.06.2015 roku

Konferencja podsumowująca projekt "Innowacyjny powiat Gryficki - przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu"

Dnia 17 czerwca br. w Gryficach odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Innowacyjny powiat Gryficki – przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu”.

 

Celem projektu było ograniczenie na obszarze Powiatu Gryfickiego skali zjawiska wykluczenia cyfrowego wynikającego z trudnej sytuacji materialnej, wieku lub niepełnosprawności. Cel udało się zrealizować – 360 zestawów komputerowych wraz z Internetem trafiło do gospodarstw domowych, natomiast 120 do lokalnych szkół. Ponadto osoby, które otrzymały zestawy komputerowe, uczestniczyły w szkoleniach w zakresie obsługi komputera i internetu.

 

 

Koordynator projektu oraz zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP Konstanty Oświęcimski oraz Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Ireneusz Wojciechowicz podsumowali projekt oraz podkreślili jak ważny jest dostęp do technologii ITC i jak bardzo pomaga w pracy i nauce. Poza tym dzięki projektowi podniesiono świadomość w zakresie bezpieczeństwa używania internetu, spopularyzowano e-administrację oraz zrównano szanse na rynku pracy osób wykluczonych cyfrowo z osobami korzystającymi z komputera i internetu.     
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA