przejdź do treści
UE
dnia 16.06.2015 roku

V Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle” &

Po raz piąty Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie zaprosiło młodzież z województwa zachodniopomorskiego do udziału w Turnieju Historycznym „»Szerokim gestem«. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”.   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach reprezentował zespół ,,Gigantki” w składzie: Ilona Dąbrowska, Paulina Pyzia, Agata Brożyńska. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi polityki, kultury, gospodarki okresu Polski Ludowej. Były zadania muzyczne i filmowe, liczyła się nie tylko wiedza, umiejętność wiązania faktów ale i refleks turniejowiczów. W zmaganiach brało udział ponad 40 drużyn.

Do drugiego etapu z bardzo dobrym wynikiem zakwalifikowały się uczennice z "Miłosza" (jedyne przedstawicielki Powiatu Gryfickiego). Ostatecznie uplasowały się w pierwszej dziesiątce.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA