przejdź do treści
UE
dnia 08.05.2015 roku

Obchody 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach. We mszy świętej odprawionej przez ks. dziekana prob. kan. dr Kazimierza Półtoraka wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Ireneusz Wojciechowicz, Zastępca Burmistrza Waldemar Wawrzyniak, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Gryfice, jednostki mundurowe oraz zaproszeni goście.

 

Po mszy na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbył się uroczysty apel, podczas którego przedstawiciele lokalnych władz wygłosili krótkie przemówienia. Wspomniano o zasługach Obrońców Ojczyzny, a także zwrócono uwagę na to, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach historycznych i bohaterach, ponieważ głównie dzięki pamięci, zachowujemy tożsamość narodową.

 

 

Aby uhonorować i uczcić pamięć o tych, którzy walczyli o Naszą wolność, złożone zostały wiązanki pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa, a chór „Viola” zaśpiewał Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne.  
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA