przejdź do treści
UE
dnia 28.04.2015 roku

VII Powiatowe Targi Edukacyjne

Dnia 28.04 br. w hali widowiskowo - sportowej Gryf Arena, odbyły się VII Powiatowe Targi Edukacyjne.

 

Targi oficjalnie otworzył gospodarz imprezy, Starosta Kazimierz Sać, który przywitał przybyłych gości, dyrektorów szkół oraz wszystkich uczniów wraz z rodzicami. Głos zabrał również Poseł na Sejm RP Konstanty Oświęcimski, który żywo interesuje się sprawami młodzieży w powiecie gryfickim.  

 

Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane są od lat i każdego roku cieszą się ogromną popularnością. Tym razem było podobnie, frekwencja dopisała. Gimnazjaliści stający przed wyborem dalszej drogi kształcenia, bardzo chętnie zapoznawali się z bogatymi ofertami poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych, rozmawiali z nauczycielami oraz swoimi starszymi kolegami. Równie wielkie zainteresowanie wzbudził gość specjalny, Mistrzyni Europy z 2003 r. w piłce siatkowej, Pani Maria Liktoras. Znana sportsmenka opowiadała o sobie, zdradzała sposoby na osiągnięcie sukcesu, a także pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.

 

Oczywiście to nie jedyna atrakcja Powiatowych Targów Edukacyjnych. Odwiedzający mogli obejrzeć interesujący pokaz łączący naukę i zabawę, przedstawiony przez Fabrykę Pomysłów z Koszalina. Dzięki widowisku, każdy mógł podziwiać ciekawe eksperymenty wykonane przy pomocy ciekłego azotu. Miłośnicy występów artystycznych także znaleźli coś dla siebie. Dla wszystkich zatańczyli: Zespół Tańca Ludowego z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach oraz grupa taneczna Top Toys. 

 

 

Zwieńczeniem VII Powiatowych Targów Edukacyjnych był finał loterii, podczas którego uczestnicy do których uśmiechnęło się szczęście, zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA