przejdź do treści
UE
dnia 11.03.2015 roku

Uroczyste obchody 70-tej Rocznicy Wyzwolenia Ziemi Gryfickiej

W dniu 6 marca br. na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyły się uroczyste obchody 70-tej Rocznicy Wyzwolenia Ziemi Gryfickiej organizowane przez Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach.
Uroczysty Apel z udziałem Pocztów Sztandarowych otworzył Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł.
Po przemówieniu nastąpiło złożenie wiązanek pod pomnikiem zasłużonych przez m.in. : Wicestarostę Ireneusza Wojciechowicza, Burmistrza Andrzeja Szczygła, Wiceburmistrza Waldemara Wawrzyniaka, Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Tokarczyka oraz przedstawicieli Związku Kombatantów wraz z pozostałymi przedstawicielami jednostek organizacyjnych Powiatu Gryfickiego.
Następnie wszyscy zebrani udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wysłuchali pieśni patriotycznych wykonanych przez Chór „Viola". Po występie odbył się również Finał V Edycji Konkursu „Wiedzy o Ziemi Gryfickiej", w której udział wzięli uczniowie szkół z terenu Powiatu Gryfickiego.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA