przejdź do treści
UE
dnia 02.03.2015 roku

Brać Strażacka podsumowała 2014 r. "Złote Gryfy" dla zasłużonych strażaków

W dniu 27 lutego br. na Nowym Zamku w Płotach, w licznym gronie, Brać Strażacka Powiatu Gryfickiego podsumowała miniony rok.
Wśród licznie zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Starosta Gryficki Kazimierz Sać, Przewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Marek Gołuchowski, Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski oraz Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Marek Kowalski.
To co szczególnie cieszy strażaków, to spadek o 13% ilości zdarzeń w porównaniu do roku 2013. W całym 2014 r. było ich 794.
Miłym akcentem uroczystości było wyróżnienie Odznaką Złotego Gryfa zasłużonych strażaków. Najwyższe odznaczenienie przyznawane w Powiecie Gryfickim otrzymali Druhowie:

Tadeusz Adamiak
Maciej Emski
Stanisław Fudała
Stanisław Gabiński
Bogdan Kałużny
Ryszard Łoszczynowski
Jakub Michałowski
Józef Milczarek
Błażej Poźniak
Ryszard Prętki
Janusz Przybysławski
Łukasz Rachubiński
Mieczysław Ryplewski
Mirosław Smerdel
Grzegorz Wątroba
Michał Zarzycki

Specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę mającą na celu dobro oraz bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Gryfickiego z rąk Starosty Gryfickiego otrzymał ppłk Krzysztof Sosnowski - Komendant Placówki Straży Miejskiej w Rewalu.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA