przejdź do treści
UE
dnia 27.02.2015 roku

Świetny wędkarz z gryfickiego "Miłosza"

W dniach od 14 do 15 lutego, nad Regą spotkali się „trociarze" na Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich - „Reska Troć 2015". Były to już dziewiąte zawody zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi w ramach największej imprezy trociowej w Polsce - Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera.
Frekwencja w tym roku dopisała nadzwyczajnie. Na liście startowej zarejestrowano 168 zawodników, nawet z najdalszych zakątków Polski. Wśród nich w zawodach udział wziął uczeń klasy II LPG - Piotr Kosiński, przez kolegów z klasy nazywany „Kosa".
Niemal 170 startujących trociarzy miało świadomość, że bezchmurne, słoneczne niebo oraz lekki mróz nie będzie sprzyjać połowom, choć dla łowców troci taka pogoda to „normalka". Pierwszego i drugiego dnia termometry wskazywały kilka stopni na plusie a słońce towarzyszyło wędkarzom przez cały czas.
Łącznie złowiono 8 troci, z czego połowa została wypuszczona do wody w dobrej kondycji. Pomorscy wędkarze oraz przyjezdni z całej Polski, mogli cieszyć się łowieniem i towarzyskim spotkaniem nad Regą.
Miło nam poinformować, że wśród tak licznej rzeszy „trociarzy" Piotr Kosiński wywalczył III miejsce, co jest dowodem jego bardzo wysokich umiejętnościach wędkarskich. Piotr już pierwszego dnia złowił troć długości 58,8 cm, co ostatecznie zapewniło mu podium i cenne nagrody.
Kolejne trociowe zawody zaliczane do Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera o Puchar Żubra, odbędą się nad Parsętą w niedzielę 01 marca.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA