przejdź do treści
UE
dnia 23.02.2015 roku

Nowa reaktywowana Jednostka Strzelecka "Strzelec" w Gryficach rekrutuje

W Gryficach powstała nowa reaktywowana Jednostka Mundurowa Związku Strzeleckiego STRZELEC. Jednostka rekrutuje osoby powyżej 16 roku życia, którym nieobce jest ideowe myślenie oraz chęć do założenia munduru.
Organizatorzy oferują systematyczne szkolenia w zakresie wychowania patriotyczno-obronnego; comiesięczne szkolenie wojskowe prowadzone w jednostkach strzeleckich z wykorzystaniem obiektów własnych, bazy jednostek wojskowych, szkół, klubów osiedlowych. W ramach szkolenia będą miały miejsce również centralne obozy szkoleniowo-wypoczynkowe organizowane w oparciu o obiekty jednostek wojskowych, poligonów i aeroklubów. Uczestnicy „odwiedzą" centralne obozy spadochronowe; letnie i zimowe obozy szkoleniowo-wychowawcze organizowane przez jednostki strzeleckie. W programie szkoleń obowiązkowo znajdą się szkoły przetrwania oraz nauka walki wręcz i działań antyterrorystycznych; zajęcia teoretyczne i gry terenowe.
Organizacja zapewnia również takie formy wychowawcze jak udział w uroczystościach patriotycznych oraz obchodach rocznicowych o charakterze państwowym i wojskowym, marsze pamięci i rajdy poświęcone najważniejszym wydarzeniom z historii Polski, spotkania z kombatantami i weteranami oraz wykłady z dziejów oręża polskiego.
Jednym z najważniejszych zadań Związku jest kreowanie jego oblicza ideowego jako społeczności ludzi służących dobru wspólnemu - Państwu Polskiemu pojmowanemu zgodnie z myślą Komendanta Piłsudskiego, jako dobrowolne zrzeszenie wolnych i równych wobec praw i obowiązków obywateli, mogących porządkować swoje życie społeczne dla zapewnienia osobistego prawidłowego rozwoju w warunkach ładu i gotowości do obrony zewnętrznego i wewnętrznego bezpieczeństwa państwa.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA