przejdź do treści
UE
dnia 17.02.2015 roku

IV Sesja Rady Powiatu Gryfickiego - Radni zdecydowali o przystąpieniu Powiatu Gryfickiego do Kontraktu Samorządowego!

W dniu 17 lutego 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyła się IV sesja Rady Powiatu Gryfickiego V kadencji.
Przewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Marek Gołuchowski po stwierdzenia quorum i przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.
Najważniejszą sprawą, która zajmowali się radni, było przystąpienie Powiatu Gryfickiego do Kontraktu Samorządowego.
Kontrakt samorządowy jest dokumentem, który pozwoli pozyskać ogromne środki z Unii Europejskiej na inwestycje na terenie Powiatu Gryfickiego oraz wszystkich gmin wchodzących w jego skład. Jego mechanizm polega na tym, że sami możemy zaplanować, które inwestycje są dla nas potrzebne i ważne. Nie będzie też żadnej bratobójczej walki w konkursach o środki z UE, jedyne co musimy zrobić to przygotować odpowiednią dokumentację a finansowanie na inwestycje zostanie zapewnione.
Radni jednogłośnie głosowali za przystąpieniem do Kontraktu Samorządowego, do którego przystąpią również gminy wchodzące w skład Powiatu Gryfickiego.
Oprócz uchwały o przystąpieniu do Kontraktu Samorządowego, radni podjęli m.in.. następujące uchwały:
- w sprawie zamiaru przekształcenia Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Waniorowie w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie;
- w sprawie Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Gryficach;
- w sprawie szczegółowego konsultowania z organizacjami pozarządowymi;
- w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Gryfickiego na 2015 rok;
- w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Gryfickiego na 2015 r.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA