przejdź do treści
UE
dnia 14.01.2015 roku

Samorządowcy idą razem po fundusze z Unii Europejskiej

W dniu 12.01.2015 r. w Trzebiatowie, wszyscy samorządowcy z terenu Powiatu Gryfickiego spotkali się, by ustalić szczegółowe zasady współpracy przy Kontrakcie Samorządowym. Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele Instytutu Studiów Regionalnych ze Szczecina, którzy pomogą w przygotowaniu dokumentacji.
Kontrakt Samorządowy musi definiować główne problemy, z jakimi borykają się gminy Powiatu Gryfickiego. Dwa kierunki rozwoju, które wytyczą ścieżkę przyszłych inwestycji opierać się będą na atutach i deficytach poszczególnych obszarów - to główny ton dyskusji nad kontraktem, w sprawie przygotowania, którego spotkali się po raz kolejny wójtowie, burmistrzowie i Starosta Gryficki.
Kontrakt samorządowy jest dokumentem, który pozwoli pozyskać ogromne środki z Unii Europejskiej na inwestycje na terenie Powiatu Gryfickiego oraz wszystkich gmin wchodzących w jego skład. Jego mechanizm polega na tym, że sami możemy zaplanować, które inwestycje są dla nas potrzebne i ważne. Nie będzie też żadnej bratobójczej walki w konkursach o środki z UE, jedyne co musimy zrobić to przygotować odpowiednią dokumentację a finansowanie na inwestycje zostanie zapewnione.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA