przejdź do treści
UE
dnia 22.12.2014 roku

Zakończenie projektu "Wiedza i kwalifikacje kluczem do przyszłości"

Z dniem 31.12.2014 r. zakończy się realizacja  projektu pn. „Wiedza i kwalifikacje kluczem do przyszłości. Powiatowy program edukacyjny dla uczniów szkół zawodowych powiatu gryfickiego” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2  Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt wspófinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  

 

Celem projektu było przygotowanie do wejścia na rynek pracy 274 uczniów szkół zawodowych powiatu gryfickiego poprzez zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych oraz podniesienie umiejętności matematyczno – przyrodniczych i językowych. Projekt zakładał również organizację praktycznej nauki zawodu w formie stażu (6 000 godzin) u lokalnych pracodawców w celu podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Uczniowie zdobyli nowe umiejętności i kwalifikacje praktyczne, dostosowane do potrzeb rynku i wykraczające poza ramy określone dla praktyk zawodowych, realizowanych w trakcie nauki szkolnej. Nabyte umiejętności i kwalifikacje w przyszłości pomogą im znaleźć zatrudnienie w swoim zawodzie.

 

W trakcie trwania projektu zrealizowano 2 870 godzin zajęć pozalekcyjnych, z zakresu matematyki, fizyki, chemii, teoretycznej i praktycznej nauki zawodu oraz języka obcego zawodowego. 30 uczniów ukończyło kurs obsługi kasy fiskalnej, zakładania i prowadzenia działalności. Projekt zakładał także rozszerzenie oferty szkół o doradztwo zawodowe, prowadzone w formie warsztatów grupowych jak i spotkań indywidualnych które miało na celu podniesienie świadomości uczniów w zakresie rozwoju własnej kariery zawodowej.

 

Dbając o promowanie szkolnictwa zawodowego, które ma jak najlepiej przygotować młodzież do wymogów nowoczesnego rynku pracy, w ramach projektu zorganizowano wyjazd edukacyjny do fabryki Volkswagena w Poznaniu dzięki któremu uczniowie poznali zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz mogli z bliska przyjrzeć się cyklowi produkcyjnemu samochodów. W celu zwiększenia a zainteresowania projektem organizowano spotkania z lokalnymi pracodawcami oraz prowadzono badania ankietowe.

 

Starosta Gryficki Kazimierz Sać ma nadzieję, że tego typu projekty przyczynią się do wzrostu zainteresowania szkolnictwem zawodowym, tak ważnym dla naszego regionu, a co za tym idzie do przyciągnięcia do powiatu gryfickiego międzynarodowych firm produkcyjnych.

Okres realizacji projektu: 02.01.2013 r. – 31.12.2014 r.

 

 

Całkowita wartość projektu wynosi 684 895,00 zł w tym wkład własny Powiatu Gryfickiego 92 520,00 zł.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA