przejdź do treści
UE
dnia 09.12.2014 roku

Zaprzysiężenie Zdzisława Matusewicza Burmistrza Trzebiatowa

W dniu 8.12 b.r., podczas Sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie miało miejsce zaprzysiężenie Zdzisława Matusewicza na Burmistrza Trzebiatowa, któremu to mieszkańcy ponownie powierzyli funkcję włodarza gminy. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Łącki, Starosta Gryficki Kazimierz Sać, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Wójt Gminy Brojce Stanisław Gnosowski.
Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz w swoich pierwszym przemówieniu podkreślił, że gmina jest gotowa do wyzwań, które stoją przed Gminą Trzebiatów, innymi gminami w naszym powiecie i Powiatem Gryfickim. Zaproponował też aby dla dobra zarówno małej jak i tej większej społeczności zrobić coś w rodzaju RESETU i wspólnie podjąć wszystkie te wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy samorząd gminy Trzebiatów i Powiatu Gryfickiego.
Starosta Gryficki Kazimierz Sać w swoim przemówieniu podkreślił, że stwierdzenie RESET jest tutaj jak najbardziej trafne i bardzo przez wszystkich oczekiwane. Starosta zaproponował symbiozę, gdyż tylko symbioza, tak w ramach danej gminy - czyli pełna współpraca między burmistrzem i radą, w każdej z gmin, jak też tylko i wyłącznie symbioza w relacjach między poszczególnymi jednostkami samorządowymi - czyli, że między gminą a powiatem, powiatem a gminą stoi znak równości. Tylko taka symbioza daje szanse na to żeby te ogromne pieniądze, które mamy szanse pozyskać w ramach Kontraktu Samorządowego były nagrodą dla naszych mieszkańców.
Starosta podkreślił również, że czasami padło zbyt wiele słów, zbyt wiele niepotrzebnych gestów, ale wojna minęła.
Kończąc przemówienie Starosta złożył serdeczne i szczere życzenia Burmistrzowi Gminy Trzebiatów, który został wybrany na drugą kadencję głosami i wolą tych, którzy są najważniejsi, głosami mieszkańców gminy Trzebiatów.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA