przejdź do treści
UE
dnia 05.11.2014 roku

Wielkie otwarcie gryfickiego skateparku

W dniu 3 listopada odbyło się otwarcie długo oczekiwanego skateparku. Obiekt ten powstał z inicjatywy Starosty Gryfickiego Kazimierza Sacia, który obiecał go gryfickim skaterom podczas otwarcia skateparku w Trzebiatowie.
Uroczystego otwarcia dokonali użytkownicy obiektu przejeżdżając przez wstęgę oraz Starosta Gryficki Kazimierz Sać - Parę lat temu i w Trzebiatowie i w Gryficach wy właśnie zrobiliście bunt, zbuntowaliście się i powiedzieliście jednemu i drugiemu burmistrzowi, że ma być skatepark. Udaliście się do obu burmistrzów, ale oni mieli to w nosie, przyszliście więc do mnie. (...) Chciałem Was serdecznie przeprosić, że trochę się to przeciągnęło, ale to dlatego że wykonawca nam trochę nabałaganił, jednak, najważniejsze że jest - mówił podczas otwarcia skateparku Starosta Gryficki Kazimierz Sać - dzięki wam za to, że potraficie walczyć, bo przecież gdyby nie wy nie byłoby skateparku, nie byłoby hali, nie byłoby wielu innych rzeczy (...). Wy pokazaliście, że trzeba walczyć i niech wszyscy biorą z was przykład, dorośli szczególnie niech biorą przykład, bo jak nie będą walczyć to guzik będzie, wy swoją postawą pokazaliście że jak się walczy, to się ma - dodał.
Przybyli także między innymi sekretarz powiatu Stanisław Hołubczak i Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Łącki. Przede wszystkim zaś nie zabrakło młodzieży, która przybyła tłumnie zobaczyć nowy gryficki skatepark. Impręzę prowadziła ekipa z FLOATING TRIPPIN' FESTIVAL. Wystąpiła także grupa taneczna z Centrum Top Toys, prezentując fantastyczną choreografię.
Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w kategoriach: rolki, bmx, deskorolka i hulajnoga. Uczestnicy pokazywali fantastyczne, emocjonujące tricki, wzbudzając aplauz publiczności. Po zakończeniu rywalizacji, Starosta Gryficki Kazimierz Sać wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Najlepsi skejterzy poszczególnych kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce w kategorii deska zajął Mateusz Malecki. W kategorii hulajnoga zwyciężył Hubert Michalski. Najlepszy w kategorii BMX był Kornel Majewski, a w rolkach najlepiej wypadł Paweł Bogdaniec.
Organizatorami imprezy byli Starostwo Powiatowe w Gryficach, Gryf Arena, FLOATING TRIPPIN' FESTIVAL oraz Fundacja Kamienica 1.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA