+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Multimedia    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Aktualności powiatowe
Piątek  16 listopada 2018  Edmunda, Marii, Marka
z dnia: 2014-10-17

„Sztachetka” po raz kolejny rekordowa

W dniu 20 września odbył się  już XVIII Międzynarodowy Bieg Uliczny ”o Sztachetkę – Płoty 2014”. W imprezie wystartowało blisko 800 (dokładnie 783)  zawodników w tym rekordowa liczba 283 w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów. Biegaczom z wielu zakątków Polski oraz Niemiec i  Ukrainy rywalizującym na atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasie towarzyszyła piękna pogoda  a oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców Płotów do wysiłku zachęcali ich

·        Mistrz Olimpijski z Pekinu (2008) w czwórce podwójnej, czterokrotny Mistrz Świata, Mistrz Europy – wioślarz Marek Kolbowicz  oraz

·        Mistrz Europy Juniorów, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 m – lekkoatleta Bartosz Nowicki.

 

        Zwycięzcami tegorocznej „Sztachetki”  zostali Natalia Nagirniak z Ukrainy (na drugim miejscu uplasowała się Monika Jackiewicz a trzecia ubiegłoroczna zwyciężczyni Paulina Włodarek- Grzegórzek z RAZ Szczecin) i wspomniany wyżej Bartosz Nowicki (wyprzedził on Oleksandra Kuzmiecowa z Ukrainy i medalistę mistrzostw Polski Artura Olejarza).

Na uwagę zasługuje start sześciu zawodników w kategorii 70 lat i powyżej na czele z najstarszymi uczestnikami imprezy 83 -letnim Marianem Bartnikiem z Koszalina i 80 -letnim Bronisławem Maciuszko ze Szczecina.

 

Najlepszych zawodników biegów młodzieżowych i biegu głównego dekorowali:

      Burmistrz Gminy  - Marian Maliński, zastępca Burmistrza – Sławomir Nowak oraz gwiazdy sportu.

Tradycyjnie już dużym wydarzeniem podczas „Sztachetki” był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot, która każdego roku podczas „Sztachetki” prezentuje się w pokazie musztry paradnej.

 

Poniżej przedstawiamy najlepszych w poszczególnych biegach:

                                                                                               

Bieg główny klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn:

 

1.     NAGIRNIAK Nataliia   - Ukraina (UKR)   39:39

2.     JACKIEWICZ Monika   - sklepbiegowy.pl (POL)   39:44

3.     WŁODAREK-GRZEGÓRZEK Paulina   - RAZ Szczecin (POL)  39:51

4.     WITKIEWICZ Magdalena   - KB Dziesiątka Białogard (POL)  41:17

5.     MELTSAYEVA Oksana    - Ukraina (UKR)  42:58

6.     BĄTKIEWICZ Joanna   - Płoty (POL)   44:57

7.     ROMEJ Elżbieta   - Łobeski Klub Biegacza Trucht (POL)  45:31

8.     MIŚKIEWICZ Magdalena    - Mango Gatki Team (POL)   47:20

9.     BIEDRZYCKA Anna    - Stary Borek (POL)   47:54

10.                       KLIMAS Agnieszka    - RunGryf Gryfice (POL)  48:04

---------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1.     NOWICKI Bartosz   - PROJECT RUN (POL)  31:32

2.     KUZMIEZOW Oleksandr   - Ukraina (UKR)   31:40

3.     OLEJARZ Artur   - 12 BDU (POL)  32:17

4.     PIWOWARCZYK Wojciech   - WMLKS Pomorze Stargard (POL) 32:19

5.     NAGIRNIAK Viktor   - Ukraina (UKR)   32:58

6.     JURGIEWICZ Bartosz   - LKS OLIMPIC Szczecin (POL)  33:13

7.     HELON Radosław   - MKL Szczecin (POL)   34:07

8.     KUŚMIDER Andrzej   - 12BZ/SZWLA (POL)  34:26

9.     MATUŁA Adam   - 1 BL BYDGOSZCZ (POL)  35:16

10.   SZYMAŃSKI Sylwester   - ULKS Barwice (POL)  35:20

 

 

 

 Biegi dzieci i młodzieży:

 

Bieg klas I - II dziewczęta:

1.     Szymczak Emilia   - KS HANZA Goleniów

2.     Domaszewska Wiktoria   - SP 2 Płoty

3.     Niewczas Aleksadra   - SP 2 Płoty

4.     Wysocka Kinga   - SP 2 Płoty

5.     Czajkowska Wiktoria   - UKL ÓSEMKA Police

6.     Grajek Weronika   - SP  Wyszobór

 

Bieg klas I - II chłopcy:

         1.        Kruk Bartosz   - LKS Feniks Świdwin

         2.        Dobieżyński Alan   - UKL ÓSEMKA Police

         3.        Bojar Sergiusz   - SP 2 Płoty

         4.        Buchowski Andrzej   - UKL ÓSEMKA Police

         5.        Zapałowski Filip   - UKL ÓSEMKA Police

         6.        Żywicki Kacper   - SP 2 Płoty

 

Bieg klas III - IV dziewczęta

1.     Balon Nikola   - SP 2 Płoty

2.     Łużyńska Weronika   - UKL ÓSEMKA Police

3.     Buczko Aleksandra   - ULKS Barwice

4.     Kaczmarek Izabela   - SP 2 Płoty/ MOKASYN Płoty

5.     Rodziewicz Kaja   - SP 1Trzebiatów

6.     Ludwig Nikola   - UKL ÓSEMKA Police

 

Bieg klas III - IV chłopcy

           1.        Urtnowski Kacper   - UKL ÓSEMKA Police

           2.        Antkiewicz Mateusz   - Goleniów

           3.        Musiał Bartek   - SP 10 Koszalin

           4.        Kułak Oliwer   - ARBOD Dobra Nowogardzka

           5.        Smoliński Marcin   - UKL ÓSEMKA Police

           6.        Konopacki Nikodem   - SP 2 Płoty

 

Bieg klas V - VI dziewczęta

1.       Maniecka Julita   - KS HANZA Goleniów

2.       Kalibabka Gracja   - SP Dziwnów

3.       Jarząbek Joanna   - ARBOD Dobra Nowogardzka

4.       Bujarowicz Joanna   - SP 2 Płoty/ MOKASYN Płoty

5.       Prabucka Weronika   - UKL ÓSEMKA Police

6.       Grygiel Amelia   - MARATON Świnoujście

 

Bieg klas V - VI chłopcy

         1.        Wiktorowicz Piotr   - SP 2 Płoty/ MOKASYN Płoty

         2.        Wałęga Krystian   - SP 4 Gryfice/CHROBRY

         3.        Malinowski Oliwier   - SP Wicimice/CHROBRY

         4.        Grodzicki Patryk   - LKS FENIKS Świdwin

         5.        Budziak Mikołaj   - SP 4 Gryfice

         6.        Jartym Maciej   - SP 4 Gryfice

 

Bieg klas I - II gimnazjum dziewczęta

1.     Bielska Edyta   - MOKASYN Płoty

2.     Potomska Daria   - KS HANZA Goleniów

3.     Wardęga Angelika   - ULKS Barwice

4.     Zając Joanna   - MARATON Świnoujście

5.     Mirończuk Sandra   - MARATON Świnoujście

6.     Ryl Martyna   - Gimnazjum Płoty

        

Bieg klas I - II gimnazjum chłopcy

         1.        Szymański Norbert   - MOKASYN Płoty

         2.        Bakan Piotr   - KS HANZA Goleniów

         3.        Jankowski Dawid   - MOKASYN Płoty

         4.        Wieczorek Zygmunt  -  MOKASYN Płoty

         5.        Maniecki Gabriel   - KS HANZA Goleniów

         6.        Walczak Eryk   - KS HANZA Goleniów

 

Bieg juniorki młodsze

1.     Sadowska Milena   - ARBOD Dobra Nowogardzka

2.     Rudnikowicz Aleksandra   - ULKS Barwice

3.     Pliś Aleksandra   - MARATON Świnoujście

4.     Szyja Kaludia   - ULKS Barwice

5.     Ratajczyk Roksana   - MOKASYN Płoty

6.     Kowalska Sylwia   - LMS Gryfice

 

Bieg juniorzy młodsi

         1.        Dziedzic Konrad   - MOKASYN Płoty

         2.        Krata Mateusz   - ZSP Płoty

         3.        Kijowski Paweł   - Gimnazjum Płoty

         4.        Pawluczuk Maciej   - Płoty

         5.        Kalibabka Jurek   - Gimnazjum Wolin

         6.        Wardęga Mateusz   - ULKS Barwice

 

Bieg juniorki

1.     Kecler Katarzyna   - MOKASYN Płoty

 

Bieg juniorzy

         1.        Rzepecki Ryszard   - ARBOD Dobra Nowogardzka

         2.        Marks Denis   - ZSP Kamień Pomorski

 

Bieg przedszkolaków- dziewczęta    - ogółem: 58 osób

Bieg przedszkolaków- chłopcy    - ogółem:  65 osób

 

 

Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów i fundatorów nagród. W tym roku byli nimi:

 

 

            Gmina Płoty,

            Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A

            Starostwo Powiatowe w Gryficach,

             Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS w Szczecinie,

            Burmistrz Gminy Płoty

            Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

            Apteka „Rodzinna” z Płot, p. K. P. Drużyńscy

            Węglobud S.A.

            Unia Miast Dorzecza Regi,

            Bank Spółdzielczy w Wolinie, oddz. w Płotach,

            Bank Spółdzielczy w Gryficach,

            Apteka „Centrum Zdrowia” Płoty

            Inter Grąd  - Waldemar Cieciórski

            Sklep Wielobranżowy ul. Jedności Narodowej – Katarzyna i Maciej Kucharczuk,

            Pan Franciszek Burakiewicz

            P.P.H.U. „Markur”- Marcin Kurowski z Gryfic,

            Pasieka Rodzinna p. Makowieckich,

            Pan Edward Kecler,

            Siłownia FIT-MAX – Maksymilian Boruk

 

            MLUKS„Mokasyn” Płoty








< powrót

     Jesteś tutaj: Aktualności powiatowe

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności





Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych