przejdź do treści
UE
dnia 29.09.2014 roku

XLVII sesja Rady Powiatu Gryfickiego IV Kadencji

W dniu 29 września br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyła się XLVII sesja Rady Powiatu Gryfickiego. Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Renata Teresa Korek po przywitaniu zebranych gości , stwierdzeniu quorum, otworzyła posiedzenie przechodząc tym samym do dalszych punków porządku obrad.
Po sprawach regulaminowych, w tym przyjęciu protokołu z ostatniego posiedzenia, przedstawiono sprawozdanie z Zarządu Powiatu między sesjami.
Radni podjęli szereg uchwał dotyczących udzielenia pomocy finansowej innym jednostkom samorządu terytorialnego - gminom naszego powiatu.
Zarząd Powiatu postanowił wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie do instytucji zewnętrznych na wykonanie modernizacji drogi powiatowej Gryfice - Unibórz. Warunkiem wykonania remontu tej drogi jest uzyskanie dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. W celu korzystniejszej oceny wniosku o dofinansowanie, Zarząd zamierza nawiązać umowę współpracy z Gminami Płoty i Gryfice.
Rada uchwaliła, że droga powiatowa Gryfice - Unibórz zostanie przebudowana przy współdziałaniu z Gminą Płoty i Gminą Gryfice.
W ramach podobnego współdziałania podjęto uchwałę w sprawie dofinansowania Gminy Gryfice przy budowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie geodezyjnym Borzyszewo i Jabłonowo.
Radni podjęli także uchwałę w sprawie współdziałania z Gminą Brojce przy budowie chodników wraz z przebudową wjazdów w miejscowości Darżewo.
Miłym wydarzeniem podczas sesji było podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Janusza Korczaka Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Rewalu.
Janusz Korczak urodził się 22 lipca 1878r. a zmarł 6 sierpnia 1942 roku.
Był on pedagogiem), pediatrą, pisarzem oraz prekursorem walki o prawa dziecka. Korczak żądał równouprawnienia dziecka, poważnego traktowania spraw dzieci i młodzieży, szacunku dla najmłodszych. Napisał wiele książek dla dzieci m.in. Król Maciuś I. Zginął wraz z podopiecznymi w obozie zagłady w Treblince w 1942 roku, mimo że miał możliwość ucieczki. Rewalskiemu MOW-owi gratulujemy nadania imienia tak szlachetnej i wybitnej postaci.








powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA