+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Inwestycje Powiatu
Środa  20 lutego 2019  Anety, Lehca, Leona
z dnia: 2011-09-29

Umowa o dofinansowanie sieci szerokopasmowego internetu podpisana

 

Dnia 29 września 2011 r. na  Nowym Zamku w Płotach podpisana została umowa o dofinansowanie strategicznego dla naszego regionu projektu pn „Budowa infrastruktury technicznej dla Beneficjentów Województwa Zachodniopomorskiego – w celu zapewnienia dostępu do szerokopasmowego Internetu”, którego realizatorami są: Powiat Gryficki, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Resko oraz Samodzielny Publiczny Szpital Powiatowy w Goleniowie. W realizacji inwestycji partnerzy współpracować będą również z szpitalem w Koszalinie.

 

Powyższy projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt całego projektu to 7 966 326,48 zł natomiast kwota dofinansowania w ramach RPO  wynosi aż 5 974 744,86 zł.

 

Umowa o dofinansowanie projektu podpisana została przez Marszałków Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza i Andrzeja Jakubowskiego oraz przedstawicieli wszystkich partnerów realizujących inwestycję, w tym przez Starostę Gryfickiego Kazimierza Sacia, Dyrektora SPZZOZ w Gryficach Jacka Pietrykę, Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, Burmistrza Płotów Mariana Malińskiego, Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego, Dyrektora ds. technicznych szpitala w Goleniowie – Panią Agnieszkę Wróblewską oraz Zastępce Dyrektora ds. technicznych Szpitala w Koszalinie Lesława Mazura. Dodatkowo podpisy na umowie złożył Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego - Artur Łącki oraz Przewodniczący Rady Społecznej SPZZOZ w Gryficach – Konstanty Tomasz Oświęcimski.

 

Inwestycja polegać będzie na budowie sieci światłowodowej na terenie miast: Gryfice, Płoty i Resko, a także połączenie powyższych miejscowości, Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Powiatowego w Goleniowe z siecią szkieletowa Komitetu Badan Naukowych Polskiej Akademii Nauk – „Pionier”. W Gryficach, Płotach i Resku struktura sieci światłowodowej dla całego przedsięwzięcia będzie składać się z sieci magistralnej oraz sieci lokalnych rozsianych na terenie tych miast. Natomiast w przypadku Koszalina i Goleniowa akcjonariusze podłączeni będą do sieci „Pionier” za pomocą przyłączy. W ramach projektu powstanie 43,8 km sieci światłowodowej. Dzięki realizacji projektu powstanie 10 punktów dostępu do bezprzewodowego internetu. Powstaną również PIAP'y i Hot Spot'y na terenie Gryfic.

 

Szacuje się że dzięki realizacji projektu ponad 5000 osób będzie miało możliwość korzystania z punktów bezprzewodowego dostępu do internetu. Do sieci podłączone zostaną również 32 jednostki administracji publicznej oraz szpitale biorące udział w projekcie.

 

Podłączenie szpitali do sieci szerokopasmowego internetu otwiera tym placówkom nowe możliwości – dzięki szybkim łączom możliwy będzie błyskawiczny przepływ danych, wyników badań a nawet prowadzenie operacji online. Szerokopasmowy internet to nowa jakość również dla administracji samorządowej. Budowa sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu jest inwestycją w przyszłość, która stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnej gospodarki i rynku pracy. Szybki przepływ danych i informacji jest jednym ze strategicznych elementów rozwoju takich dziedzin życia jak: gospodarka, nauka, edukacja, czy lecznictwo.

 


< powrót

     Jesteś tutaj: Inwestycje Powiatu

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Komisje Stałe

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Ochrona zdrowia

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Filmy promocyjne

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych