przejdź do treści
UE
dnia 26.09.2017 roku

Fotoreportaż z biwaku integracyjnego klas pierwszych

Termin realizacji: 21-22 września 2017r.,

Miejsce: Rogowo, województwo zachodniopomorskie,

Uczestnicy: członkowie szkolnego Project Club, uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz uczniowie klasy II b Liceum Ogólnokształcącego

im. Bolesława Chrobrego w Gryficach , nauczyciele ( łącznie 130 osób), mieszkańcy Rogowa, turyści.

Cele spotkania:

1. .Integracja wszystkich uczniów.

2. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów biorących udział w projekcie Erasmus+.

3. Propagowanie znajomości innych kultur.

 

Przebieg imprezy:

Członkowie szkolnego Project Club, w ramach podejmowanych działań lokalnych promujących projekt Erasmus + w środowisku lokalnym, zorganizowali ciekawą akcję. W dniu 21 września 2017r. uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach wybrali się  na biwak integracyjny do Rogowa.

 

Już od kilku lat podczas corocznego wyjazdu odbywają się otrzęsiny przygotowywane przez starszych kolegów i koleżanki. W tym roku motywem przewodnim zabawy była różnorodność kulturowa Europy.

 

Każda z klas pierwszych wylosowała państwo partnerskie prowadzonego projektu, tj. Hiszpanię, Rumunię, Turcję, Włochy i oczywiście Polskę. Zadanie uczniów polegało na zaprezentowaniu danego kraju poprzez taniec narodowy, kulinarne potrawy czy flagi i barwy państwa. Aby upowszechnić podjętą akcję, członkowie Project Club zorganizowali coroczne otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych na plaży w Rogowie. Dzięki temu nie tylko społeczność liceum mogła wziąć udział w wydarzeniu, ale także okoliczni mieszkańcy i przybyli turyści.

 

Uczestnicy wydarzenia nie tylko wspaniale się bawili, ale przede wszystkim w lekki, przystępny sposób mieli szansę przybliżyć sobie wiedzę na temat partnerów „Chrobrego” w realizacji projektu Erasmus +.

 

 < powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA