przejdź do treści
UE
dnia 10.05.2017 roku

Działania przygotowujące młodzież do mobilności we Włoszech kwiecień - maj 2017

Termin: kwiecień – maj 2017r.

Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach,

Uczestnicy: uczniowie (Kevin Ziętek, Patrycja Senderska, Magdalena Urban, Łukasz Zubrzyński, Nina Dybińska, Iman Nabulsi, Małgorzata Wenszka) oraz nauczyciele ze szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Cele:

1.Wnikliwe przygotowanie się do mobilności we Włoszech zarówno w zakresie merytorycznym, jak i organizacyjnym.

2. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów partnerskich projektu.

 

Przebieg:

Dnia 7 kwietnia 2017r. odbyło się pierwsze zebranie organizacyjne uczniów oraz
ich rodziców z koordynatorką projektu z naszej szkoły Panią Aleksandrą Bierską,
 Panią Elżbietą Prokop oraz Panią Elżbietą Szymańską. Właśnie na tym zebraniu poznaliśmy szczegóły projektu oraz rozdzieliliśmy zadania pośród uczestników wyjazdu.
Do wykonania mieliśmy prezentację na temat „Składowania i utylizacji śmieci i odpadów komunalnych”,
opowiadania o tematyce ekologicznej, scenariusz na podstawie wybranego opowiadania, nagranie filmu przedstawiającego wybrane opowiadanie, prezentację o projektach unijnych realizowanych przez szkołę ( z okazji 30 lat Erazmus+), rozdział książki z mobilności we Włoszech. Już wkrótce napisali do nas uczniowie szkoły w Aversie, którzy mieli nas gościć.

Po rozdzieleniu zadań przyszedł czas na ich realizację. Jednym z najtrudniejszych do wykonania było przedstawienie jednego z naszych opowiadań w formie krótkiego filmu. W zrealizowaniu naszego pomysłu wzięli udział również inni uczniowie naszej szkoły.

 

Naszym kolejnym celem było przygotowanie prezentacji na temat składowania i utylizacji odpadów komunalnych. W tym celu uczestnicy projektu wybrali się na wysypisko śmieci na terenie Gryfic.

 

Gdy już wypełniliśmy swoje obowiązki przyszedł czas na wideokonferencję z grupami
 z krajów partnerskich. Rozmawialiśmy, żartowaliśmy a nawet tańczyliśmy razem
 z naszymi rówieśnikami.
Tuż przed wyjazdem (tj. 04.05.2017r.) odbyliśmy warsztaty wraz ze szkolną Panią pedagog Dorotą Piasecką-Jaroszewicz na temat stresu. Rozmawialiśmy o jego objawach, a także o tym jak sobie z nim radzimy. Pani Pedagog pomogła nam się zrelaksować i dała kilka wskazówek dotyczących zachowania na wyjeździe.

 

Następnie uczniowie wygłosili przygotowane przez nich prezentacje w języku angielskim na temat składowania i utylizacji śmieci i odpadów komunalnych oraz o projektach unijnych realizowanych przez naszą szkołę ( z okazji 30 lat Erazmus+).

  

 

Tego samego dnia odbyły się również warsztaty z nauczycielem geografii Panią Anną Staliś na temat kultury włoskiej oraz położenia geograficznego Włoch. Dowiedzieliśmy się między innymi jakie morza otaczają Wlochy, z jakimi państwami graniczą, a także jakie są typowe potrawy dla tego regionu.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA