przejdź do treści
UE
dnia 27.03.2017 roku

Działania upowszechniające projekt Erasmus + podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków

Termin podejmowanych działań: 09 listopada 2016r.

Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Uczestnicy spotkań: członkowie szkolnego Project Club, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gryficach. 

Cele podejmowanych działań:

1. Zaprezentowanie celów i głównych założeń programu Erasmus+.

.2.Upowszechnianie projektu i jego rezultatów w środowisku lokalnym.

3. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów biorących udział w projekcie    Erasmus+.

4. Propagowanie znajomości innych kultur.

 

Europejski Dzień Języków był doskonałą okazją dla członków Project Club, aby upowszechnić wśród uczniów szkoły informacje na temat realizowanego projektu Erasmus +. Uczestnicy spotkania wzięli udział w części oficjalnej poświęconej prelekcji, która miała na celu przypomnieć główne założenia przedsięwzięcia oraz wskazać partnerów programu.  Następnie odbyły się prezentacje przedstawicieli klas pierwszych. Uczniowie przedstawili różnego rodzaju scenki oddające charakterystyczne cechy poszczególnych państw – ich kulturę, zabytki, potrawy regionalne itp.

 

Ponieważ występy miały formę konkursu, uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Niemal wszyscy wykazali się nie tylko dużą wiedzą z zakresu danego kraju, ale również niemałą kreatywnością w przygotowaniu strojów, kulinariów…Obchody te nie tylko upowszechniły sam projekt Erasmus + realizowany przez szkołę, lecz  także po raz kolejny wskazały, jak ważna jest współpraca i otwartość na Europę.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA