przejdź do treści
UE
dnia 16.03.2017 roku

Konferencja powiatowa dla uczniów i nauczycieli w ramach realizacji projektu Erasmus +

"Ostatnia szansa - zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń"

 

Termin konferencji: 03 marca 2017 r.

 

Miejsce: Aula im. Józefa Pańkowskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

 

Uczestnicy: Uczniowie i nauczyciele ze szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w  Gryficach, Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gryficach, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Gryficach, Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach, Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego w Trzebiatowie, Gimnazjum Publiczne w Rewalu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju w Gryficach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Trzygłowie.


 Cele konferencji:

- upowszechnienie informacji na temat realizacji projektu Erasmus + w środowisku lokalnym,

- zachęcenie przedstawicieli instytucji oświatowych do wzięcia udziału w projekcie,

- przedstawienie korzyści edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli  biorących udział w projekcie.

 

3 marca 2017 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach członkowie Project Club zorganizowali konferencję dla uczniów i nauczycieli szkół powiatu gryfickiego, której głównym celem było upowszechnienie informacji na temat dotychczas podejmowanych działań w ramach realizacji projektu Erasmus +.

 

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowali się uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich mobilnościach. Uczestnicy przedstawili temat i przebieg wymiany, podkreślili profesjonalizm przygotowanych warsztatów z zakresu bioróżnorodności oraz lekcji CLILL w państwach goszczących ; ponadto zwrócili uwagę na walory turystyczne oraz  integracyjne wyjazdów.

 

W drugiej części spotkania prowadzący przeprowadzili dla przedstawicieli wszystkich szkół konkurs z zakresu wiedzy o projekcie Erasmus +. Uczniowie musieli zmierzyć się między innymi z następującymi pytaniami:

- „Z jakimi państwami współpracuje LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach w ramach projektu Erasmus +?”

- „ Dokąd uczestnicy projektu udali się na pierwszą mobilność?

- „W jakim miesiącu odbyła się wymiana w Polsce?”…

 

Wszyscy uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali wygłoszonych prezentacji, czego efekty można było zaobserwować podczas trwania konkursu. Choć  pytania prowadzących nie były najłatwiejsze, uczniowie poradzili sobie bez żadnych trudności.

Zorganizowana konferencja spełniła zamierzony cel – przyczyniła się do upowszechnienia istotnych informacji o projekcie Erasmus +, a ponadto stała się okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat współpracy międzynarodowej. 







< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA