przejdź do treści
UE
dnia 02.11.2016 roku

Mobilność w ramach projektu Erasmus + w "Chrobrym"

W poniedziałek, 10 października 2016 roku, w sali kinowej „Kaitol” w Gryficach odbyła się inauguracja rozpoczęcia pierwszej mobilności w  Polsce w ramach projektu Erasmus + realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Gośćmi naszej  szkoły, a jednocześnie całego powiatu, byli uczniowie z Włoch, Turcji, Rumunii i Hiszpanii wraz z ich opiekunami. Łącznie przybyło 31 osób z różnych krajów europejskich.


Inauguracja rozpoczęła się pokazem Zespołu Tańca Ludowego. Następnie prowadzący sprawnie poprowadzili uroczystość, prosząc o zabranie głosu gospodarza, Panią Dyrektor Jolantę Folwarską, jak i zaproszonych gości specjalnych.

 

W dalszej części uczniowie szkół partnerskich przedstawiali prezentacje ukazujące ich region, kraj, placówki oświatowe. Goście mieli okazję obejrzeć także spoty z poprzednich mobilności we Włoszech, Hiszpanii i Rumunii.

 

Po zakończeniu uroczystości inauguracji wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym  wzięli udział w marszu ekologicznym stanowiącym kolejny punkt programu. Wspólnie przeszli najbardziej ruchliwymi ulicami Gryfic, wybijając rytm na bębnach oraz eksponując kolorowe transparenty i banery o tematyce ekologicznej. Happening wzbudził ogromne zainteresowanie społeczności lokalnej.

 

Tego samego dnia młodzież uczestniczyła w specjalnie zorganizowanym pokazie mody ekologicznej. Styliści, tworząc kolekcje, wzięli pod uwagę najnowsze trendy , uwzględniając twórczość i kreatywność. Udowodniono także, że chroniąc środowisko, można czerpać wiele radości, satysfakcji i zabawy.

 

Uwieńczeniem bogatego harmonogramu pierwszego dnia mobilności był wspólny wyjazd zagranicznych gości i osób im towarzyszących do Kołobrzegu. Miasto przywitało uczestników wycieczki wzburzonym morzem. Krótki rejs statkiem był niewątpliwie bardzo emocjonujący. 

 

Kolejne dni wizyty naszych partnerów  wcale nie odbiegały natężeniem zadań od pierwszego dnia wymiany. Uczniowie brali m.in. udział w:

- laboratoriach na Politechnice Koszalińskiej 

- uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ośrodku ekologicznym w Szczecinku

- zwiedzili Woliński Park Narodowy, współorganizowali wystawę poświęconą ptasiej dyrektywie…

 

Pobyt naszych gości w Polsce nie ograniczał się jedynie do zajęć  o charakterze naukowym. Młodzież miała okazję poznać się bliżej podczas zorganizowanej przez członków Project Club zabawy integracyjnej. Temu celowi służyły także wspólne wyjścia do pizzerii , wyjazdy nad morze.


Warto nadmienić, że przybyli goście mieli też okazję uczestniczyć we wszystkich uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej – święta, które przypadło akurat na czas wizyty naszych partnerów.


Niestety ten wyjątkowy tydzień minął bardzo szybko. W piątek o godz. 13.00 oficjalnie pożegnano przybyłych gości. Uczniom rozdano certyfikaty uczestnictwa  w mobilności, zapraszając jednocześnie na kolejne spotkanie – tym razem w Turcji.

 

To był bez wątpienia niezwykle owocny  czas dla całej społeczności naszej szkoły. < powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA