przejdź do treści
UE
dnia 25.04.2016 roku

Uczniowie Chrobrego w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+

W ramach projektu Erasmus + młodzież z gryfickiego „Chrobrego” wyjechała już na drugą mobilność w tym roku szkolnym. Obecnie nasi uczniowie przebywają w Hiszpanii, a dokładniej w Huelvie. Jest to nadmorska, malownicza miejscowość, w której wyraźnie czuć wpływy hiszpańskiej kultury. Uczestnicy tak relacjonują swój wyjazd:

 

Na dzisiejszy dzień przygotowano same aktywności w szkole, gdzie spotkaliśmy się już o godzinie 8:30 i jako pierwsi przedstawiliśmy prezentację o endemitach Wolińskiego Parku Narodowego. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali naszego wystąpienia. Musimy przyznać, że każda prezentacja była bardzo interesująca, a uczniowie z partnerskich szkół byli świetnie przygotowani.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji zostaliśmy podzieleni na międzynarodowe grupy i wykonaliśmy wspólnie wystawę o Parkach Narodowych z każdego kraju, wykorzystując do tego przygotowane przez uczniów danego kraju zdjęcia chronionych gatunków zwierząt i roślin. Każdy Park Narodowy miał swój kącik, w którym oprócz zdjęć znajdował się laptop ze słuchawkami;  wszyscy zwiedzający wystawę mogli posłuchać odgłosów wydawanych przez zaprezentowane na zdjęciach zwierzęta.

Po krótkiej przerwie na długie śniadanie nadszedł czas na kolejny ważny punkt naszej wymiany –sadzenie drzewek przed budynkiem szkoły. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczył również burmistrz miasta Huelva. Spośród naszych uczniów do sadzenia drzewka zostali wybrani: Kaja i Dawid. Pozostałe drzewka (nieoznaczone flagami) sadziliśmy w dowolnych grupach. Na koniec obejrzeliśmy film prezentujący szkołę z Turcji i po tym wydarzeniu mogliśmy wrócić do naszych hiszpańskich kolegów i koleżanek oraz do zwiedzania tego pięknego miasta. Przed nami kolejny niesamowity dzień, ponieważ czeka nas wycieczka do Parku Narodowego Doñana.

 

To był oczywiście tylko jeden dzień z ich zagranicznej przygody i tylko jedna relacja. Żeby przeczytać więcej o projekcie, mobilności (przecież wiemy, że relacje z trzeciej ręki są mało szczegółowe J ), czy przygotowaniach do kolejnych wyjazdów bardzo serdecznie zapraszamy na nasze strony internetowe (http://erasmusgryfice.pl oraz http://facebook.pl/erasmusgryfice).< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA