+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Multimedia    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Erasmus + w Chrobrym
Niedziela  20 stycznia 2019  Fabioli, Miły, Sebastiana
z dnia: 2016-04-04

Kolejna mobilność uczniów "Chrobrego" już pod koniec kwietnia

Minął ponad miesiąc od ostatniego wyjazdu naszych uczniów do Włoch w ramach projektu Erasmus+. Emocje już opadły, jednak wielkimi krokami zbliża się kolejna mobilność, tym razem do słonecznej Hiszpanii, a dokładniej Huelvy. To miasto położone w południowo - zachodniej części Hiszpanii, nieopodal słynnej Sewilli. Miasto liczy około 150000 mieszkańców. Jest to wspaniała okazja dla naszych uczniów, aby mogli oni poznać bioróżnorodność regionu oraz kulturę i tradycję tego popularnego wśród Polaków kraju. Aktualna mobilność cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, że liczba chętnych do tego wyjazdu przekroczyła ilość formularzy przygotowanych przez szkolną komisję projektu. Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji, poznaliśmy piętnastkę uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do rozmowy mającej na celu sprawdzenie poziomu komunikacji w języku angielskim. Po zakończeniu drugiego etapu nastał moment oczekiwania na wyniki. I w taki oto sposób już 2 marca Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listę osób, które będą reprezentowały nasze liceum w nadchodzącej wymianie. Są to: Bartosz Ronkowski (kl. IIf), Dawid Gajewski (kl. IIb), Julia Trzebińska (kl. IIf), Kaja Karczewska (kl. IIf) Magdalena Urban (kl. If), Nikola Terka (k. IId) Paula Szatkowska (kl. IId). Wraz z młodzieżą, jako opiekunowie, pojadą: Pani Natalia Lis oraz Pan Maciej Tuźnik.

 

Tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji nastał czas intensywnych przygotowań. Pierwszy tydzień marca  był to okres, w którym nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach,  mających na celu zapoznanie ich ze szczegółami mobilności oraz przydzielenie  odpowiednich zadań, które muszą zostać zrealizowane do czasu wyjazdu. Pod względem językowym, zajęcia prowadzi Pan Maciej Tuźnik. Uczniowie poznają specjalistyczne słownictwo związane z tematyką projektu oraz dowiadują się, jak postępować w sytuacjach życia codziennego. Grafik działań przewiduje również zajęcia obejmujące wiedzę o kulturze regionu, w którym znajduje się szkoła partneraska. Warsztaty poprowadzi Pani Anna Staliś, która dokłada wszelkich starań, aby nasi uczniowie wyjechali do Hiszpanii świadomi  uwarunkowań kulturalnych i społecznych. Dodatkowo psycholog Pani Agata Żurawik-Jankowska zapozna uczniów z metodami radzenia sobie ze stresem związanym z tzw. „szokiem kulturowym”.

 

Jednak najważniejszy ze wszystkich warsztatów to blok zajęć poświęconych tematyce bioróżnorodności. Wszelkie aspekty z tym związane zostaną wyjaśnione podczas spotkań z panią Aleksandrą Bierską. Głównym celem zebrań będzie przygotowanie prezentacji dotyczącej ochrony zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem.

 

Uczestnicy mają przed sobą ogrom pracy związanej z przygotowaniami niezbędnych  do wyjazdu materiałów. Zostaną one bowiem wykorzystane podczas sesji popularno – naukowej, która odbędzie się  u naszych przyjaciół z Hiszpanii. Na miejscu zaplanowane są również warsztaty w Narodowym Parku Donana, wykład na Uniwersytecie w Huelvie, Wycieczka do Chemical Industry Area oraz wiele innych atrakcji.

 

 

Przed naszymi uczniami tygodnie ciężkiej pracy,  jesteśmy  jednak przekonani, że uczestnicy tej mobilności będą godnie reprezentować  naszą szkołę na arenie międzynarodowej.


< powrót

     Jesteś tutaj: Erasmus + w Chrobrym

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych