przejdź do treści
UE
dnia 08.02.2016 roku

Etap finalny coraz bliżej

Wielkimi krokami uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach zbliżają się do etapu finalnego, obejmującego pierwszą mobilność we Włoszech. W ramach projektu Erasmus + naszą szkołę reprezentować będą: Patryk Chodecki (kl.IIe), Małgorzata Malecha (kl.IId), Łukasz Stobiecki (kl.IIa), Daria Szalast (kl.IIa), Joanna Walburg (kl.IIa) i Malwina Zielińska(kl. Iic). Wraz z młodzieżą, jako opiekunowie, jadą: Pani Elżbieta Prokop i Pani Elżbieta Szymańska.

 

Od momentu wybrania uczestników mobilności przez Szkolną Komisję Rekrutacyjną rozpoczęły się spotkania, które mają na celu przygotowanie uczniów pod względem językowym. Lekcje prowadził anglista - Pan Maciej Tuźnik. Młodzież nauczyła się posługiwać profesjonalnym, biologiczno-chemicznym słownictwem, a także dowiedziała się jak zachować się w typowych sytuacjach dnia codziennego.

 

Natomiast od pierwszych dni lutego uczniowie biorą udział w spotkaniach seminaryjnych na których nabywają nowych wiadomości i umiejętności dotyczących bioróżnorodności ekosystemów oraz ich wpływu na obecny stan środowiska przyrodniczego. Ponadto przygotowują materiały potrzebne do zadań czekających na nich we Włoszech: prezentację o szkole i regionie, prezentację na temat nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych, multimedialny pokaz slajdów na temat bioróżnorodności Bałtyku, fotoreportaż pt. „Od lasu do miasta", który przedstawia poszczególne etapy urbanizacji terenu, a także krótką prezentację o bioróżnorodności Polski na poziomie gatunkowym i ekosystemowym. Materiały te zostaną wykorzystane podczas warsztatów, seminariów i lekcji prowadzonych metodą CLIL, które odbędą się podczas mobilności.

 

W ramach przygotowań wyjazdu krótkoterminowego do Włoch, uczestnicy projektu spotkali się ze szkolnym psychologiem Panią Agatą Żurawik-Jankowską, która zapoznała ich z metodami radzenia sobie ze stresem, z szokiem kulturowym i różnicami międzykulturowymi. Następnie Pani Anna Staliś przedstawiła młodzieży fizyczno-geograficzne warunki Włoch, a także włoskie dziedzictwo kulturowe. Uczniowie, którzy mają za zadanie wygłoszenie danych prezentacji w języku angielskim przed innymi przedstawicielami państw partnerskich we Włoszech, od tygodnia ćwiczą swoją wymowę i dykcję z Panią Elżbietą Prokop. Przed uczestnikami jeszcze blok zajęć poświęconych problemowi bioróżnorodności, który będzie prowadzony przez Panią Aleksandrę Bierską.
Pani Dyrektor, Jolanta Folwarska wraz z koordynatorem projektu, Panią Aleksandrą Bierską przeprowadziły we wtorek (02.02.2016r.) spotkanie informacyjne z rodzicami uczestników.


Tak przygotowana młodzież wraz z materiałami poleci już w niedzielę do Aversy.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA