+ -
Powiat Gryficki Powiat Gryficki. Oficjalny serwis internetowy

Strona główna    /    Aktualności    /    Powiat    /    Gminy    /    Turystyka    /    Galeria zdjęć    /    Multimedia    /    Kontakt
Związek Powiatów Polskich Biuletyn Informacji Publicznej powiatu Gryficiego Kanał RSS
Gryfice Gryfice Trzebiatów Płoty Mrzeżyno
Erasmus + w Chrobrym
Środa  16 stycznia 2019  Mascelego, Walerii, Włodzimierza
z dnia: 2016-01-15

Erasmus + LO "Chrobry"

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach 1 września 2015r. przystąpiło do sponsorowanego przez Unię Europejską międzynarodowego programu Erasmus+, którego hasłem przewodnim jest: „Ostatnia szansa- zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń”.

 

Szkoła, jako koordynator projektu, zorganizowała konferencję międzynarodową, która miała miejsce 21 listopada 2015r. w Auli im. Józefa Pańkowskiego w Gryficach. Celem spotkania była integracja przedstawicieli  państw partnerskich z Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Rumunii, a także ustalenie obowiązków, jak i terminów wyjazdów uczniowskich na następne miesiące.

 

Zaraz po konferencji, bo już 27 listopada 2015r. ogłoszone zostały zapisy chętnych do wzięcia udziału w projekcie. Pierwszą czynnością, która rozpoczęła techniczną pracę Project Club, było zorganizowanie wewnątrzszkolnego konkursu na logo projektu. Zgłosiło się kilkanaście osób z naprawdę ponadprzeciętnymi propozycjami, co znacznie utrudniło pracę jury. Przeprowadzone zostały długie obrady, które pozwoliły wyłonić  autora z najlepszą pracą. Wyniki zostały ogłoszone  15 grudnia 2015r., a zwyciężczynią została Daria Szalast z klasy IIa.

 

Cykl mobilności rozpocznie niebawem, bo już 8 lutego 2016r., wyjazd do Włoch. 4 grudnia 2015r. uczniowie złożyli swoje aplikacje i już tego samego dnia komisja rekrutacyjna rozpoczęła wnikliwą weryfikację kandydatów. Pod uwagę wzięto między innymi oceny z przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka angielskiego, frekwencję, jak i ogólne zaangażowanie w dotychczasowe prace Project Club,  np. tworzenie gazetek tematycznych, organizacja konferencji czy pisanie artykułów informacyjnych udostępnianych w regionalnych mediach. Już 10 grudnia 2015r. wyłonione zostały osoby, które przeszły przez rozmowę kwalifikacyjną, sprawdzającą komunikatywność w języku angielskim. Do pierwszej mobilności wytypowani zostali: Małgorzata Malecha,  Łukasz Stobiecki, Joanna Walburg, Patryk Chodecki oraz Daria Szalast. Uczniowie już teraz, przy pomocy różnych komunikatorów internetowych integrują się z osobami, które w czasie trwania wyjazdu będą gościły ich w swoich domach. 

 

Prace nieprzerwanie idą szybkim tempem, przygotowania uczestników do wyjazdu są bardzo rzetelne. Grupa spotyka się co tydzień na zajęciach udoskonalających swobodną wypowiedź w języku angielskim na tematy biologiczne, rozszerzających wiedzę z zakresu bioróżnorodności ( wiodącego tematu projektu); gromadzone są także materiały w postaci zdjęć, prezentacji multimedialnych, które zabrane zostaną do Włoch. Wszyscy uczniowie z krajów partnerskich przywiozą ze sobą różne nasiona drzew, które wspólnie zasadzą we włoskim, przyszkolnym ogrodzie.

 

 

Przebieg mobilności, relacje uczniów, jak i nauczycieli pojawią się zaraz po powrocie z wyjazdu. Zachęcamy do uważnego śledzenia fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/erasmusgryfice.


< powrót

     Jesteś tutaj: Erasmus + w Chrobrym

    Najważniejsze informacje


          Aktualności powiatowe

          Powiat Gryficki

          Władze starostwa

          Zarząd Powiatu

          Rada Powiatu

          Kontrakt Samorządowy
        2014 - 2020


          Projekty unijne

          Symbole powiatu

    Dla mieszkańców


          Nieodpłatna pomoc prawna

          Gryficka Rega 2017

          Sport

          IMS

          Gimnazjada

          Licealiada

          Z życia szkół...

          Erasmus+ w Chrobrym

          Rozkłady jazdy

          Osobowości powiatu

          e-Kartki

          Ankieta satysfakcji

          Naszym zdaniem...

    Pozostałe informacje


          Przetargi

          Inwestycje Powiatu

          Bezpieczeństwo w Powiecie

          Organizacje pozarządowe

          Fundusze europejskie

          Agroturystyka

          Giełda szukam - oferuję

          Nabór pracowników

          Media

          Archiwum aktualności

Aktywni Samodzielni

Polecamy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zgoda
Powiat Gryficki realizuje projekty:

"Kajakiem do morza - stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze,
w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie, Mrzeżynie"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 7 969 874 zł
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalngo: 3 973 957 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki, Gmina Gryfice, Gmina Płoty, Gmina Trzebiatów

"Przebudowa dróg powiatowych w centrum miasta Gryfice obejmująca ulice:
Niepodległości, Wojska Polskiego, Bracka, Kościelna, Mickiewicza"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 8 678 762.64 zł
Całkowita wnioskowana kwota dofinansowania: 3 323 092.71 zł
Beneficjent - Powiat Gryficki; Gmina Gryfice
"Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki"

"Inwestujemy w waszą przyszłość"


Copyright © 2009 Starostwo Powiatowe w Gryficach
wykonanie strony NetMagNetmag - tworzenie stron internetowych