przejdź do treści
UE
dnia 15.01.2016 roku

Erasmus + LO "Chrobry"

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach 1 września 2015r. przystąpiło do sponsorowanego przez Unię Europejską międzynarodowego programu Erasmus+, którego hasłem przewodnim jest: „Ostatnia szansa- zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń”.

 

Szkoła, jako koordynator projektu, zorganizowała konferencję międzynarodową, która miała miejsce 21 listopada 2015r. w Auli im. Józefa Pańkowskiego w Gryficach. Celem spotkania była integracja przedstawicieli  państw partnerskich z Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Rumunii, a także ustalenie obowiązków, jak i terminów wyjazdów uczniowskich na następne miesiące.

 

Zaraz po konferencji, bo już 27 listopada 2015r. ogłoszone zostały zapisy chętnych do wzięcia udziału w projekcie. Pierwszą czynnością, która rozpoczęła techniczną pracę Project Club, było zorganizowanie wewnątrzszkolnego konkursu na logo projektu. Zgłosiło się kilkanaście osób z naprawdę ponadprzeciętnymi propozycjami, co znacznie utrudniło pracę jury. Przeprowadzone zostały długie obrady, które pozwoliły wyłonić  autora z najlepszą pracą. Wyniki zostały ogłoszone  15 grudnia 2015r., a zwyciężczynią została Daria Szalast z klasy IIa.

 

Cykl mobilności rozpocznie niebawem, bo już 8 lutego 2016r., wyjazd do Włoch. 4 grudnia 2015r. uczniowie złożyli swoje aplikacje i już tego samego dnia komisja rekrutacyjna rozpoczęła wnikliwą weryfikację kandydatów. Pod uwagę wzięto między innymi oceny z przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka angielskiego, frekwencję, jak i ogólne zaangażowanie w dotychczasowe prace Project Club,  np. tworzenie gazetek tematycznych, organizacja konferencji czy pisanie artykułów informacyjnych udostępnianych w regionalnych mediach. Już 10 grudnia 2015r. wyłonione zostały osoby, które przeszły przez rozmowę kwalifikacyjną, sprawdzającą komunikatywność w języku angielskim. Do pierwszej mobilności wytypowani zostali: Małgorzata Malecha,  Łukasz Stobiecki, Joanna Walburg, Patryk Chodecki oraz Daria Szalast. Uczniowie już teraz, przy pomocy różnych komunikatorów internetowych integrują się z osobami, które w czasie trwania wyjazdu będą gościły ich w swoich domach. 

 

Prace nieprzerwanie idą szybkim tempem, przygotowania uczestników do wyjazdu są bardzo rzetelne. Grupa spotyka się co tydzień na zajęciach udoskonalających swobodną wypowiedź w języku angielskim na tematy biologiczne, rozszerzających wiedzę z zakresu bioróżnorodności ( wiodącego tematu projektu); gromadzone są także materiały w postaci zdjęć, prezentacji multimedialnych, które zabrane zostaną do Włoch. Wszyscy uczniowie z krajów partnerskich przywiozą ze sobą różne nasiona drzew, które wspólnie zasadzą we włoskim, przyszkolnym ogrodzie.

 

 

Przebieg mobilności, relacje uczniów, jak i nauczycieli pojawią się zaraz po powrocie z wyjazdu. Zachęcamy do uważnego śledzenia fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/erasmusgryfice.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA